Adrenalin & Deigen inviterer til progressiv jentecamp i samarbeid med Brettforbundet!

Adrenalin & Deigen inviterer til progressiv jentecamp i samarbeid med Brettforbundet!

Jenter født 2011-2005 inviteres til samling 19.-20.november i Oslo.


Joachim Eltvik, bedre kjent som Deigen, vil ha hovedansvaret for samlingen sammen med 1x trener fra Adrenalin og Shaun Askil Hast fra Brettforbundet.

‍

Kamilla Taklo og Ingrid Lehovd fra Heminghallen


Det stilles noen generelle krav for å bli med på denne samlingen, i den form at utøverne skal ha god kjennskap til medium- størrelse hopp og enkel men stabil railkjøring. Samlingen vil foregå i høyt tempo og dermed er det å foretrekke at påmeldte har god kjennskap til triks med minimumskrav om 180 m.m. på hopp, kunne kjøre rails/bokser, samt ha overordnet forståelse for triksnavn og rotasjonsretninger. Med ønske om å utvikle egne ferdigheter utover dette er å foretrekke på denne samlingen. Samlingen har som mål om å gi flere jenter på dette nivået muligheten til å;


- Bli en del av/ skape et godt sosialt miljø på tvers av klubbene i Norge 

- Bidra til bredere og større utvikling på tvers av de påmeldte. 

- Utvikle seg fra et godt generelt ferdighetsnivå (nevnt over)

- Gi de påmeldte "verktøy" ila samlingen som de kan bruke selv til å bygge videre på egen utvikling. 


Adrenalin/IL Heming & Brettforbundet stiller med; 

- Trenere med høyt ferdighetsnivå

- God kunnskap rundt ferdighetsutvikling 

- Bred erfaring fra snowboardmiljøet

- Meget godt humør!


Under samlingen skal trenerne sikre utøvernes tro på egen mestring. Dette gjøres gjennom en rød tråd og progressiv utvikling i samlingsopplegg. Innholdet i samlingen vil først foregå på innendørsflatene i både JumpYard og i Heminghallen. Deretter setter vi barmark og teori i praksis til SNØ for størst mulig overføringsverdi. 

Dette er noe vi håper skal oppleves som gøy, resultere til økt eierskap rundt fremtidig progresjon, og bidra til forståelse for hva som skal til for å nå opp til høyere nivå innenfor snowboard.


Pris: 800,- per deltager

Frist for påmelding: 16.november

Påmeldte står ansvarlig selv til å finne transport til/fra Oslo og overnatting om det trengs.


NB! Begrenset antall plasser - førstemann til mølla gjelder!


Påmelding er bindende og gjøres HER!


Schedule;


Lørdag 19.nov 5t; Oppmøte på JumpYard (Lørenskog)


Kl.08-10.00: 2t JumpYard - Bli kjent, målsetning for samling, oppvarming/m innhold

Kl. 10-11: Lunsj 

Kl. 11-13.00: 2t - SNØ - delt i grupper, ferdighet / alder osv. avhengig av antall påmeldte.


Søndag 20.nov 5t; Oppmøte på Nye Heminghallen (Heming)


Kl. 10-12: 2t Heminghallen - oppvarming, balanse, spes.SB/ rails, trampoliner (felles og delt i grupper, ferdighet / alder osv. avhengig av antall påmeldte)


Kl.12.00-13.00: Transport Heming/lunsj -> SNØ

2t Snø m/opplegg. 


Kl. 13.00-15.00: 2t - SNØ - delt i grupper, ferdighet/ fokusområder/ forbedringer/ - deles evt. inn i alder/erfaring fra dagen før, avhengig av antall påmeldte.



Detaljert program sendes til påmeldte deltagere siste uken før oppstart.

‍

Se så mye annet spennende!

Påminnelse: Viktig endring i samordnet rapportering
15.10.2026
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

Påminnelse: Viktig endring i samordnet rapportering

Finn mer info, link til webinar, spørsmål & svar m.m. her!

Lerøy Skate Camp ble en suksess!
13.10.2026
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

Lerøy Skate Camp ble en suksess!

Se video og les mer om campen her!

Nysatsning på para-idrett!
13.10.2026
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

Nysatsning på para-idrett!

Brettforbundet utvider laget med ny ansatt på para! Les mer her!

12 norske skatere klare for VM i Paraguay
30.9.2026
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

12 norske skatere klare for VM i Paraguay

Det er klart for World Skate Games 2026 i Asunción. Norge stiller med 12 utøvere fordelt på vert, slalom, park og street.

Eurosurf Junior 2026
24.9.2026
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

Eurosurf Junior 2026

I dag starter europamesterskap i surfing for junior – les mer her.

Påminnelse: Viktig endring i Samordnet rapportering for neste år - dette må klubben/idrettslaget gjøre allerede nå
21.9.2026
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

Påminnelse: Viktig endring i Samordnet rapportering for neste år - dette må klubben/idrettslaget gjøre allerede nå

Fra og med Samordnet rapportering 2026 (gjennomføres i april 2027) kan ikke klubbene lenger registrere aktivitetstall manuelt.

alle artikler