Forslag til styrekandidater Brettforbundstinget 2025

Forslag til styrekandidater Brettforbundstinget 2025

Brettforbundets valgkomite skal innstille kandidater til styret og ber nå forslag fra din klubb innen 28 august 2025.

På forbundstinget som holdes 20-21 september, skal klubbene velge et nytt styre i Brettforbundet. Det er valgkomiteen som legger frem innstillingen som forbundstinget skal stemme over.

Les mer informasjon om Brettforbundstinget her

Styrets ansvar

Det er styret som har ansvar for å legge frem forslag til forbundets langtidsplaner, samt sikre oppfølging og gjennomføring av disse. Videre skal det også sikre god internkontroll, vedta drifts- og langtidsbudsjett for forbundet samt avlegge årsregnskap og styrets beretning.  

Brettforbundet er opptatt av å sikre at det overordnede, helhetlige perspektivet på Brettforbundets drifts ivaretas. Valgkomiteen ser derfor etter personer med genuin interesse og engasjement for brettsportene våre. Videre er det også viktig for oss å innstille kandidater med god kompetanse på fagområder som økonomi, juss, organiasjonsutvikling, marked og sponsing, samt å ivareta bestemmelser og anbefalinger om alder, kjønnsbalanse, geografi og representasjon i alle de tre sportene.

Valgkomiteen ønsker forslag innen 28. august. Forslag sendes til sekretær for valgkomiteen, Lene Brukstuen på e-post lene.brukstuen@brettforbundet.no.  

Valgkomiteens leder kan kontaktes på:
Ola Keul: 913 61 916, olakeul@me.com


Styret i Brettforbundet består av totalt 9 personer, inkludert varamedlemmer:

  • President
  • Visepresident skateboard
  • Visepresident surf
  • Visepresident snowboard
  • 4 styremedlemmer  
  • 1 varamedlem

Norges idrettsforbund og Brettforbundet har følgende regler kjønnsfordeling og alder:  

  • “Særforbundet skal arbeide for en lik kjønnsfordeling ved valg/oppnevning til styrer, komiteer mv. og representasjon til særforbundstinget. Ved valg/oppnevning av styre, råd, utvalg/komité mv. og ved representasjon til Idrettstinget, skal begge kjønn være representert. Sammensetningen skal være forholdsmessig i forhold til kjønnsfordelingen i medlemsmassen, dog slik at det ved valg/oppnevning av mer enn tre personer skal velges/oppnevnes minst to personer fra hvert kjønn. Bestemmelsen gjelder også der det velges mer enn ett varamedlem.”
  • “Styret skal ha minst ett styremedlem som på valgtidspunktet var under 26 år.”

Valgkomiteen er i gang med sitt arbeid og flere aktuelle kandidater er allerede foreslått.

Som styremedlem får du ta del i beslutningsprosesser som vil kunne påvirke utviklingen av sportene, både på nasjonalt og potensielt internasjonalt nivå. Du vil kunne bidra til å utvikle strategier, ta avgjørelser og implementere initiativer som med det vil gi deg en unik mulighet til å påvirke, styrke og fremme brettsporten.  

Se så mye annet spennende!

NESTE EVENT SKATEBOARD: Norgescup Kristiansand
11.11.2025
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

NESTE EVENT SKATEBOARD: Norgescup Kristiansand

15. november er det klart for Norgescup i street & ramp i Kristiansand. Finn påmelding her!

NM Surf 2025 recap
27.10.2025
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

NM Surf 2025 recap

Hittil "ukjent" junior tok storeslem!

NESTE EVENT SURF: Norgesmesterskap Jæren 2025
23.10.2025
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

NESTE EVENT SURF: Norgesmesterskap Jæren 2025

Praktisk info om NM her

Norsk historiebok om snowboard!
16.10.2025
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

Norsk historiebok om snowboard!

Truls Omtvedt (83) har gjort rundt 240 intervjuer(!) til ny bok!

Sterk norsk innsats i svensk mesterskap i vert
14.10.2025
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

Sterk norsk innsats i svensk mesterskap i vert

Resultater fra SM vert

Resultater Lofoten Masters / Norgescup Surf 2025
13.10.2025
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

Resultater Lofoten Masters / Norgescup Surf 2025

Lofoten Masters 2025 bød på krevende forhold i heftig natur, her er resultatene.

alle artikler