Forslag til styrekandidater Brettforbundstinget 2023

Forslag til styrekandidater Brettforbundstinget 2023

Brettforbundets valgkomite skal innstille kandidater til styret og ber nå forslag fra din klubb innen 7. juli 2023.

‍På forbundstinget/Brettforbundets årsmøte, som holdes 9. september, skal klubbene velge et nytt styre i Brettforbundet. Det er valgkomiteen som legger frem innstillingen som forbundstinget skal stemme over.

Les mer informasjon om Brettforbundstinget her.


Styrets ansvar

Det er styret som har ansvar for å legge frem forslag til forbundets langtidsplaner, samt sikre oppfølging og gjennomføring av disse. Videre skal det også sikre god internkontroll, vedta drifts- og langtidsbudsjett for forbundet samt avlegge årsregnskap og styrets beretning.  

Brettforbundet er opptatt av å sikre at det overordnede, helhetlige perspektivet på Brettforbundets drifts ivaretas. Valgkomiteen ser derfor etter personer med genuin interesse og engasjement for brettsportene våre. Videre er det også viktig for oss å innstille kandidater med god kompetanse på fagområder som økonomi, juss, marked og sponsing, samt å ivareta bestemmelser og anbefalinger om alder, kjønnsbalanse, geografi og representasjon i alle de tre sportene.

Valgkomiteen ønsker forslag innen 7. juli. Forslag sendes til sekretær for valgkomiteen, Lene Brukstuen på e-post lene.brukstuen@brettforbundet.no.  

Valgkomiteens medlemmer kan kontaktes på:
Michael Sommer: 45 51 5755, michaelsomme@gmail.com
Ole Kristian Fjelltun-Larsen: 415 10 255, post@lofotenekstremsportklubb.no

Styret i Brettforbundet består av totalt 9 personer, inkludert varamedlemmer:

  • President
  • Visepresident skateboard
  • Visepresident surf
  • Visepresident snowboard
  • 3 styremedlemmer  
  • 2 varamedlemmer

Norges idrettsforbund og Brettforbundet har følgende regler kjønnsfordeling og alder:  

  • “Særforbundet skal arbeide for en lik kjønnsfordeling ved valg/oppnevning til styrer, komiteer mv. og representasjon til særforbundstinget. Ved valg/oppnevning av styre, råd, utvalg/komité mv. og ved representasjon til Idrettstinget, skal begge kjønn være representert. Sammensetningen skal være forholdsmessig i forhold til kjønnsfordelingen i medlemsmassen, dog slik at det ved valg/oppnevning av mer enn tre personer skal velges/oppnevnes minst to personer fra hvert kjønn. Bestemmelsen gjelder også der det velges mer enn ett varamedlem.”
  • “Styret skal ha minst ett styremedlem som på valgtidspunktet var under 26 år.”

Valgkomiteen er i gang med sitt arbeid og flere aktuelle kandidater er allerede foreslått.

Som styremedlem får du ta del i beslutningsprosesser som vil kunne påvirke utviklingen av sportene, både på nasjonalt og potensielt internasjonalt nivå. Du vil kunne bidra til å utvikle strategier, ta avgjørelser og implementere initiativer som med det vil gi deg en unik mulighet til å påvirke, styrke og fremme brettsporten.  

Se så mye annet spennende!

WCS Vigo, Spania
7.8.2026
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

WCS Vigo, Spania

Mange norske med i WCS i helgen

Utsatt påmeldingsfrist til klubbseminaret på Ullevaal Stadion den 5. september
5.8.2026
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

Utsatt påmeldingsfrist til klubbseminaret på Ullevaal Stadion den 5. september

Påmeldingsfrist: søndag 9. august kl. 23:55

Sånn blir NM i Street & Park 2026
5.7.2026
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

Sånn blir NM i Street & Park 2026

NM i Street & Park returnerer til Stavanger under Stavanger Open 14. - 16. august!

Mystic Cup 2026
29.6.2026
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

Mystic Cup 2026

Sterke norske prestasjoner i internasjonalt toppfelt

Brettforbundets unge ledere?
16.6.2026
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

Brettforbundets unge ledere?

Er du mellom 16-26 år og keen på å bidra i snow-, skate- eller surfmiljøet?

Snakker du bærekraftsk? #Tips 6
15.6.2026
Ikon brettIkon brettIkon brettBrettforbundet logo symbol

Snakker du bærekraftsk? #Tips 6

Følg bærekraftsserien vår og les om tips og triks til hvordan klubben kan jobbe mer bærekraftig. Her kommer tips #6

alle artikler