Ståle Sandbech brøt Norge-forbannelsen, men har fortsatt noe uoppgjort i X Games etter å ha tatt sin femte X Games-medalje.
Len Roald Jørgensen vant helgens norgescup i Kirkerud.
Stjerneskuddet Tina Steffensen (15) regjerte under helgens norgescup i Ringkollen.
Trondheim Snowboardklubb vant prisen "Årets Klubb" under Snowboardawards 2016, og mye tyder på at ting har gått bra siden!
Etter ett års tørketid har vi, i samarbeid med Thomas Olsen og Norsk Tipping, tatt på oss ansvaret med å vekke konseptet til livet igjen.
Med tre av tre mulige pallplasseringer på touren tok han en suveren sammenlagtseier foran canadiske Sebastien Toutant.
Geilo IL gjentar suksessen med morsom konkurranselek for nybegynnere og erfarne snowboardere!
Rue startet sesongen med en 1. plass på Geilo og en 2. plass på Vierli. Denne helgen tok hun også 1.plass i boardercross, begge dagene
Etter andreplassen i Innsbruck og seieren i Beijing i november ligger 17-åringen godt an til å vinne Air+Style-touren sammenlangt.
Snowboardforbundet mener folk fortjener mer enn fotballnyheter. Derfor har vi etablert en 100 prosent stilling dedikert til kommunikasjon.
Tar med seg to medaljer hjem fra X Games.
Para-landslagskjøreren brakk lårbeinet i worldcup i USA.
Marcus Kleveland (17) ble verdens første til å lande en quadcork i konkurranse.
Vi har saumfart youtube for å finne historiske hendelser fra Aspen.
Fikk det ikke til å stemme i Aspen.
I siste forsøk klarte Stian Kleivdal (19) et triks han aldri har prøvd tidligere. Dermed vant han kvalifiseringen til X Games
Vi har gått gjennom startlisten og plukket syv kjørere som kan utmerke seg i X Games.
Og Silje Norendal tok tredjeplass.
Juniorlandslagskjører Fridtjof Sæther Tischendorf på pallen i Moskva.
Lørdagens norgescup på Vierli ble en super start på sesongen. Førsteplassen i senior gikk til Markus Rustad og Hanne Eilertsen.
Norsk Tipping øker støtten til Snowboardforbundet. Nå skal Snowboardforbundet tilrettelegge enda bedre for norske snowboardere.
Første Norgescup er ferdig, og i følge vinner av seniorklassen, Andrea Straume kommer det mange flinke jenter opp i de yngre klassene!
17-åringen vant igjen!
Viser musker allerede i første konkurranse.
André Berg (30) skal representere Norge i verdens største idrettsarrangement for utviklingshemmede.
Erna Solberg delte gledelig ut «Æresprisen» til to kvinnelige ledere i idretten.
Les hvem som vant og jurybegrunnelsen for årets vinnere på Snowboardawards.
Vil dere arrangere NM i surf eller Norgescup 2024?
Hver onsdag i oktober kan du prøve deg på snowboard sammen med Brettfrobundet inne på SNØ